Земля

У давнину Земля була повністю покрита льодом

Геофізики дійшли висновку, що 2,4 мільярда років тому середня температура на поверхні Землі не перевищувала мінус 40 градусів Цельсія. Фахівці вивчили вміст ізотопів кисню (з числом нуклонів 16 і 18) в метеоритних зразках, які перебували в талій воді стародавніх льодовиків. Для цього вчені вивчили породи віком 700 мільйонів років, знайдені в Китаї, і породи віком 2,4 мільярда років, виявлені на північному заході Росії. Раніше ці території перебували в безпосередній близькості від екватора Землі і входили до складу єдиного суперконтиненту.

15-04-15-foto-600x400-1 (4)

Як зазначають дослідники, структура льодовиків, сліди яких знайдено в Китаї, нагадують таку для півдня Гренландії, тоді як відкриття в Росії свідчить про наявність на Землі 2,4 мільярда років набагато більш низьких середніх температур. У цьому випадку товщина крижаного покриву на планеті дорівнювала кільком сотням метрів.

Існуюча гіпотеза «Земля-сніжок», популярна серед деяких учених, що припускають заледеніння Землі в неопротерозойську еру (від тисячі до 500 мільйонів років тому). Нове дослідження відсуває цей час приблизно на півтора мільярда років тому.

Читайте також: Основні показники придатності планети для життя

В даний час середня температура на поверхні Землі дорівнює 30 градусам Цельсія. Вчені відзначають, що екстремальні умови на планеті мільярди років тому могли позначитися на еволюції організмів. Фахівці не виключають, що на Землі могли існувати регіони з не тільки твердою, а й рідкою водою, в яких могло бути життя, що отримало поштовх до розвитку після активізації вулканів.

Наявність таких умов на древній Землі вселяє в вчених оптимізм: вони вважають, що на холодних екзопланетах, а також тілах Сонячної системи, де є вода, також можливе існування життя.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button