Екологія

Антарктичні льодовики тануть дуже швидко

Серія супутникових знімків, отриманих за останні два роки, показала активне танення льодовиків Пайн-Айленд і Туейтса. Два антарктичних льодовика стрімко сповзають у море Амундсена і вже зараз є найбільшими джерелами утворення айсбергів в регіоні.


За прогнозами вчених, остаточне танення льодовиків за кілька сотень років підніме рівень Світового океану на один метр.

Розвиток подій на обох льодовиках не залишає сумнівів в їх швидкому зникненні. Так, в серпні 2015 року від льодовика Пайн-Айленд відколовся величезний айсберг, у квітні цього року на крижаному масиві була помічена глибока тріщина, а в минулому місяці від нього відколовся ще один айсберг площею близько 235 квадратних кілометрів. Льодовик Туейтса відзначився утворенням 24-кілометрового айсберга в 2015 році, і з того  часу вчені одностайно заявляють про його подальше руйнування.

Спеціаліст по зміні клімату Ерік Рігно з Університету Каліфорнії бачить основну причину прискореного танення в потеплінні морської води. За його словами, під час зниження середньорічної температури в Південній півкулі танення льодовиків сповільнювалося, а в ті роки, коли її значення були вище норми, і вода біля узбережжя прогрівалася сильніше, льодовики починали активно сповзати в океан. Він також додав, що в умовах глобального потепління швидкість танення антарктичних льодовиків в майбутньому може збільшитися в два—три рази.

Кнопка «Наверх»