Екологія

До 2050 року в Австралії зовсім не буде зими

Команда вчених та дизайнерів об’єдналася, щоб продемонструвати австралійцям, який клімат чекає їх у найближчому майбутньому. У результаті спільна робота призвела до вражаючого відкриття.

«Через 30 років зима, якою ми її знаємо, перестане існувати», – заявляє у прес-релізі Джефф Хінчліфф, один з керівників проекту. Команда, що складається з дизайнерів Школи мистецтв і дизайну Австралійського національного університету і Інституту по зміні клімату при тому ж університеті, поєднала дані роботи метеорологів з різними науковими джерелами, у спробах спрогнозувати зміну кліматичної карти Австралії. Вчені і дизайнери поставили своєю метою не просто провести наукову роботу, але і представити її в максимально доступному і цікавому для широкої громадськості вигляді, щоб привернути увагу всього світу до однієї з найбільш нагальних проблем.

«Ми використовували різні форми, кольори і розміри, щоб скласти композицію у формі циферблата, який відображає значення річних температур на одному зображенні», пояснює Хінчліфф
. За його словами, такий підхід робить подачу інформації візуально насиченим і цікавим, так що люди можуть відчути емоційний відгук і спорідненість з місцем, в якому вони живуть.

Найцікавіше полягає в тому, що під час роботи вчені звернули увагу на те, як не відповідає прогнозований клімат тому, що зараз відбувається у нас за вікном. Судячи з усього, замість класичної зими (досить теплої, треба визнати) австралійці будуть переживати весну, літо, осінь і якийсь новий сезон, який поки умовно охрестили «новим влітку». Протягом нового літа температура не опускатиметься нижче 40 градусів Цельсія.

Можливо, якщо подібних проектів буде більше, вченим нарешті вдасться привернути увагу громадськості до глобальних змін клімату та спільними зусиллями людство прийме необхідні заходи до того, як вся планета зануриться у спекотне та посушливе літо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button