Екологія

Антарктида стала справжньою кліматичною бомбою

Вчені Університету Колорадо прийшли до висновку, що різке відтавання вічної мерзлоти (кріолітозони), відіграє роль кліматичної бомб та подвоює попередні оцінки потенційних викидів вуглецю на полярній півночі. Про результати роботи, що розкривають правду про кліматичну ситуацію в Арктиці, повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники розглянули різницю між поступовим відтаванням кріолітозони і більш швидким її зникненням. Близько 20 відсотків арктичного регіону уразливі для різкого танення вічної мерзлоти з-за великої кількості льоду. Прискорене руйнування кріолітозони призводить до викидів вуглецю в складі метану і вуглекислого газу.

За словами фахівців, танення вічної мерзлоти, яке зараз спостерігається в Арктиці, безпрецедентним чином впливає на ландшафти. Наприклад, заболочуються ліси і збільшується частота зсувів, коріння дерев позбавляється надійної опори. 80 відсотків полярної півночі порушені поступовим відтаванням, яке проявляється протягом десятиліть або століть, однак на іншій частині відлиги можуть відбуватися протягом місяців. Це сприяє появі термокарст, що виражаються в просідання ґрунту і утворення воронок.

Термокарсти підсилюють зворотний зв’язок між зміною клімату і вивільненням парникових газів через танення кріолітозони, що ставить під загрозу зусилля щодо стримування зростання глобальних температур.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button