Екологія

Вчені розповіли, як зміниться рівень моря до 2100 року

Експерти вивчили всі 215 000 наземних льодовиків земної кулі. Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Згідно з новим дослідженням, світові льодовики скорочуються і зникають швидше, ніж думали вчені. За прогнозами, велика частина з них зникне до кінця століття при нинішніх тенденціях зміни клімату.

Однак якщо світове співтовариство обмежить потепління в майбутньому всього в кілька десятих градусів, тоді зникне трохи менше половини льодовиків Земної кулі. Технічно це можливо, хоч і малоймовірно, вважають вчені.

В рамках нового дослідження експерти більш комплексно вивчили всі 215 000 наземних льодовиків земної кулі, не рахуючи тих, які знаходяться в Гренландії і Антарктиді. Потім вчені використовували комп’ютерне моделювання, щоб розрахувати, використовуючи різні рівні потепління, скільки льодовиків зникне і скільки трильйонів тонн льоду розтане, а також як це вплине на підвищення рівня моря.

Вчені підрахували, що весь танучий лід додасть до світового рівня моря від 9 см в кращому випадку, до 16,6 см — в гіршому. Це на 4-14% більше, ніж вважалося раніше. Також, згідно з дослідженням, прогнозована втрата льоду до 2100 року коливається від 38,7 до 64,4 трлн тонн в залежності від того, наскільки сильно нагрівається земна куля і скільки спалюється вугілля, нафти і газу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button