Земля

Ворони здатні «заражати» один одного поганим настроєм

Австрійські вчені провели експеримент і встановили, що ворони мають емпатію. Ці птахи здатні «заражати» один одного поганим настроєм, для цього їм необхідно просто спостерігати за поведінкою оточення.

Вчені з Віденського університету провели експеримент за участю 8 ворон. У кожної з них було ласощі. Фахівці розділили ворон на дві групи: одні їли, а інші – спостерігали. Першим могла попастися як їхня улюблена їжа, так і зовсім звичайна. Експеримент був побудований таким чином, що ворони з другої групи не могли бачити, що конкретно лежить в коробці.

За допомогою подібної ситуації австрійські вчені хотіли дізнатися, чи буде змінюватися поведінка цих птахів на підставі дій їх родичів. Для цього вони аналізували активність ворон, їх пересування і постукування дзьобом. Експеримент дав свій результат: ці птахи дійсно можуть переймати переживання своїх ближніх, правда це стосується виключно негативних проявів.

Вчені відзначають, що це говорить про те, що у ворон дійсно існує емпатія і здатність розпізнавати відчуття один одного. Тому одна особина може «заразитися» поганим настроєм тільки з-за того, що її близький чимось засмучений. Фахівці поки не знають, чим конкретно такі вміння допомагають птахам у їх житті. Вони вже висунули пропозицію, що це сприяє більш ефективній взаємодії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments