Технології

Штучне м’ясо вже реальність

Ізраїльські вчені виростили стейк зі штучного м’яса. Створені в лабораторних умовах делікатеси вже через три роки з’являться на прилавках.

Компанія Aleph Farms тиждень тому продемонструвало м’ясо, вирощене окремо від тварини. Фахівці створили клітини, які діляться в пробірці, імітуючи м’язову, сполучну і жирову тканину яловичини.

Вченим вдалося змусити клітини різного виду взаємодіяти один з одним і створювати цілісну структуру. Дослідники відзначають, що на ринку вже можна знайти виробників, які займаються створенням “етичного”, “чистого” м’яса, проте реалізується воно поки тільки у вигляді фаршу і на натуральне схоже мало. Нова ж розробка в точності повторює частини тіла тварини.

Фахівці Aleph Farms стверджують, що “чисті” стейки поки виходять дуже тонкими і, до речі, дорогими. Невеликий шматочок буде коштувати близько 50 доларів. Однак експерти обіцяють, що по ходу розвитку технології ціна буде значно знижена. Також на зменшення вартості вплине запуск продукту в масове виробництво. За словами вчених, їх розробка буде випущена на ринок вже через три роки.

Зазначимо, що про вплив лабораторно вирощених страв на організм людини поки не повідомляється. Також невідомо чи буде штучно вирощений стейк таким же смачним і поживним як справжній.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button