Технології

Для дослідження Місяця готують «злагоджену команду» роботів (відео)

Інженери розробляють групу взаємозамінних роботів і літаючих апаратів, які спільно будуть досліджувати місячну поверхню.

Інженери під керівництвом Швейцарської вищої технічної школи Цюріха (ETH Zurich) використовували чотириногих роботів ANYmal для тестування спільної роботи автономних пристроїв при дослідженні Місяця. Роботи, оснащені різними вимірювальними інструментами, пройшли «навчання» командної роботи для пошуку корисних копалин і перевірку на полігоні, що імітує реальні умови на Місяці.

В основі концепції, запропонованої вченими, лежать два принципи (на перший погляд, суперечливих) — спеціалізація і надмірність. Перша передбачає, що кожен робот може виконувати власні завдання. Але при цьому ключове обладнання повинно бути встановлено на кількох пристроях, щоб вони змогли замістити один одного в разі, якщо один або декілька з них вийдуть з ладу.

Три роботи для дослідження місячної поверхні. Відео: ETH Zurich

Для вирішення цього завдання дослідники створили двох роботів з жорсткою спеціалізацією і одного «універсала». Перший робот запрограмований картографувати місцевість і класифікувати географічні об’єкти. Він використовує для досліджень лазерний сканер і кілька камер і проводить первинний геологічний аналіз за допомогою спектрометрії.

Другого робота навчили ідентифікувати гірські породи за допомогою раманівського спектрометра і камери для мікроскопії. Нарешті, третій робот може вирішувати обидві задачі, але його обладнання слабше, а тому точність вимірювань падає.

Дослідники протестували цих роботів на різних територіях у Швейцарії, а також на випробувальному полігоні в Європейському інноваційному центрі космічних ресурсів в Люксембурзі. Конкурс, проведений на цьому майданчику, включав пошук і ідентифікацію мінералів на поверхні, що імітує місячну.

Аналіз підтвердив, що взаємодія і спеціалізація підвищують ймовірність успішного завершення місії і дослідження території, яка недосяжна для людини або окремих місяцеходів. Для розвитку проекту інженери працюють над доповненням команди роботами на колесах і літаючими дронами, щоб розширити спектр можливих досліджень.

Окремі роботи можуть брати на себе спеціалізовані завдання і виконувати їх одночасно. Більш того, завдяки своїй надмірності команда роботів здатна компенсувати невдачу товариша по команді, – говорить Філіп Арм, співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button