Головна / Відео / Археологи знайшли викопні рештки моторошного хробака (відео)

Археологи знайшли викопні рештки моторошного хробака (відео)

Під час розкопок в Британській Колумбії на фауні сланців Берджесс вчені відкрили викопні решкти хробака віком 500 мільйонів років. Названа Ovatiovermis cribratus, знову відкрита тварина була всього кілька сантиметрів в довжину і харчувалася, фільтруючи воду. Хробак розмахував кінцівками, привертаючи до себе невеликих жертв. Беручи до уваги його неймовірну давнину і унікальні фізичні характеристики, вчені говорять, що це один з найбільш ранніх прикладів членистоногих.

Лобоподібні жили в ранньому кембрійському періоді і відомі своїм хробакоподібним тілом і щетинистими кінцівками. Як і інші представники свого роду, Ovatiovermis cribratus налічував близько 20-30 кінцівок, але на відміну від інших не мав захисних шипів.

Дослідники з Королівського музею Онтаріо Жан-Бернар Карон і Седрік Аріа проаналізували кілька знайдених копалин, склавши детальний план тіла тварини. У верхній частині Ovatiovermis cribratus знаходилися довгі і тонкі ніжки, забезпечені двома рядами щетинок, нижня ж частина була товстішою і грубшою, більше схожою на корінь. Тварина була фільтратором, чіпляючись до дна гачками і прочісувала воду в пошуках їжі своїми передніми кінцівками.

 
comments powered by HyperComments