Земля

Археологи знайшли затонулий китайський крейсер

Археологи виявили у водах Жовтого моря китайське військове судно «Цзінюань» (Jingyuan), затонуле в 1894 році.

«Цзінюань» був побудований в XIX столітті на верфі AG Vulcan в Німеччині. Судно було включено до складу військово-морського флоту Китаю і брало участь в японо-китайській війні 1894-1895 року — конфлікт між Японією і маньчжурською імперії Цин за контроль над Кореєю. Китайці називали його крейсером, незважаючи на те, що він відносився до класу канонерок.

«Цзінюань» затонув разом з трьома іншими військовими кораблями. З 270 членів екіпажу врятувалися лише кілька людей. Точне місце аварії було невідомо досі.

Вчені знайшли «Цзінюань» на глибині 12 метрів. Корпус судна опинився поваленим і зануреним в пісок. За словами підводних археологів, на кораблі знаходяться понад 500 артефактів, включаючи керамічні, шкіряні і скляні вироби. Також було виявлено зброю та патрони для револьвера.

20 вересня повідомлялося, що археологи з Австралійського національного морського музею визначили точне, на їхню думку, місце затоплення судна HMS Endeavour, яким у XVIII столітті командував британський дослідник капітан Джеймс Кук. Ця ділянка розташовується поруч з островом Гот в затоці Наррагансетт (штат Род-Айленд, США).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button