Різні цікавинки

Названо головний наслідок коронавірусу

Три чверті пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, мають затяжні симптоми й ускладнення, викликані хворобою. Про це йдеться в дослідженні китайських лікарів, опублікованому в журналі The Lancet.

Image by Terri Sharp from Pixabay

Медики перевірили дані тисяча сімсот тридцять три пацієнтів, виписаних з лікарні Цзінь Інь-Тань в Ухані з 7 січня по 29 травня, і виявили головний наслідок хвороби. Вказується, що в дослідженні брали участь лише ті, кому була потрібна госпіталізація, 75 відсотків з них потребували додаткового кисню, але до апаратів ШВЛ їх не підключали.

63 відсотки пацієнтів скаржаться на стомлюваність або м’язову слабкість протягом тривалого часу після хвороби. 26 відсотків говорять про проблеми зі сном, а 23 відсотки – про тривожності або депресії.

На думку професора медицини Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Стівена Дікса (Steven Deeks), який очолює дослідження довгострокових симптомів коронавірусу, зазначив, що такі показники вище, ніж очікували медики: «Важливо, що немає якогось конкретного розвитку ускладнень, є лише кілька результатів : проблеми з психічним здоров’ям, з легенями, з якістю життя ».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button