Земля

Збереження тропічних торфовищ захистить людей від нової пандемії

За словами дослідників, збереження тропічних торфовищ може знизити наслідки пандемії COVID-19 і ймовірність передачі нових хвороб від тварин до людей. Висновки вчених публікує журнал PeerJ.

Вчені проаналізували існуючі дані й прийшли до висновку, що високе біорізноманіття тропічних торф’яно-болотних лісів в поєднанні з руйнуванням середовища проживання і видобутком диких тварин створює «сприятливі умови» для нових інфекційних захворювань у тварин, які можуть поширитися на людей.

COVID-19 виник не в районі тропічних торфовищ, але перший зоосумістний випадок Ебола виник якраз в районах з великими торфовищами.

У дослідженні також оцінювалося можливий вплив COVID-19 на збереження тропічних торфовищ і місцеві спільноти. Вчені знайшли «численні потенційні загрози» для обох.

«Ми не говоримо, що тропічні торфовища унікальні в цьому відношенні, але вони є одним з важливих середовищ існування, де можуть виникнути зоонози (хвороби, які передаються від тварин до людини), – пояснює Марк Харрісон, провідний автор дослідження. – Тропічні торф’яно-болотні ліси багаті фауною і флорою, в тому числі численними хребетними – кажанами, гризунами, панголінами і приматами. Це головні рознощики зоонози ».

«Експлуатація та фрагментація цих місць мешкання тварин, а також торф’яні пожежі (в кінцевому підсумку викликані діяльністю людини) і збір диких тварин призводять до більш тісних контактів з біорізноманіттям торфовищ, підвищуючи ймовірність передачі зоонозних захворювань».

Захист тропічних торфовищ допоможе не тільки дикій природі, а й врятує людство від нових пандемій, роблять висновок вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button