Земля

Арктика і північна частина Тихого океану впливають один на одного вже мільйони років

Дослідження Університету Північної Аризони показало, що Арктика і північна частина Тихого океану пов’язані і впливають на всі процеси один одного вже мільйони років поспіль.

Арктичний морський лід швидко зменшується через глобальне потепління, і вчені виявили, що зміни в морському льоді Арктики впливають на опади, які випадають в північній частині Тихого океану. Недавні дослідження, більшість з яких зосереджено на довгострокові тенденції, показали цей взаємозв’язок.

Автори роботи склали звіт про гідрокліматичні зміни за останні 10 000 років в Арктичній Алясці: вони показали, що періоди активного танення морського льоду призводять до більш рясних опадів. Дослідники підтвердили свої висновки про цей систематичний взаємозв’язок за допомогою ізотопного моделювання та компіляції регіональних записів палеоклімату.

Використовуючи всі ці набори даних, відзначають автори, вони показали взаємозв’язок між морським льодом в Арктиці й атмосферною циркуляцією в Північній частині Тихого океану.

Розуміння цієї довгострокової динаміки важливо для прогнозування в довгостроковій перспективі: вчені хочуть дослідити, як різні частини кліматичної системи реагували один на одного раніше. Зокрема це важливо для вивчення процесів глобального потепління.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments