Земля

Нерозгадані загадки науки

Мало хто не любить загадки, і природа не відстає, регулярно підкидаючи їх людям протягом всієї історії людства. Сьогодні ми поговоримо про таємниці науки, які серйозно бентежать учених. Якщо сучасна наука не в силах зрозуміти хоча б це, то що нас чекає надалі? Можливо, одну з цих загадок вирішите саме ви. Однак поки вони залишаються за межею розуміння.

foto_cikavosti_25.06.2014-04_resized

Континентальний дрейф

Теорія континентального дрейфу вперше була запропонована в 1500 році і стверджувала, що континенти дрейфують відносно один одного через океан. Пізніше вона була вдосконалена в теорію тектоніки плит, яка стверджувала, що на дні океану є тектонічні плити, які повільно рухаються, розділяючи континенти і створюючи океани за мільйони років. Таємниця, однак, полягає в тому, що саме викликає рух цих плит. Надалі також стало відомо, що теорія не пояснює повністю цей феномен. Деякі вважають, що через незрозумілу природу сили руху тектонічних плит континенти могли розділитися набагато швидше, ніж за мільйони років, завдяки катастрофі, такої як потужна повінь.

Вимирання мегафауни

Колись по землі ходили гігантські тварини, наприклад, волохатий мамонт. Загальна назва таких тварин – мегафауна. Мегафауна зникла здебільшого зовсім недавно, в діапазоні десяти тисяч років тому. І вчені не змогли з’ясувати напевно, чому. В якості основних причин висунули такі тези, як полювання та зміна клімату. Але ті, хто стоїть за зміну клімату, не володіють серйозними доказами, частіше вони посилаються на те, що немає достатньої кількості доказів і для іншого тези. Що стосується полювання в якості причини, вчені говорять, що навіть якщо б це було правдою, археологія наводить занадто мало доказів на користь цього. Таємниця залишається невирішеною і ми ніяк не можемо зрозуміти, чому насправді вимерли гігантські тварини.

Читайте також: Зникнення мегафауни досі позначається на екосистемах Землі

Ефект Мпемби

Ефект Мпемби свідчить, що кипляча вода, за певних обставин, може не тільки замерзнути, а й зробити це швидше, ніж холодна. Це явище, згідно зі свідченнями, виявили ще в Стародавній Греції, хоча воно суперечить законам термодинаміки. У 1969 році вчений по імені Мпемби провів досліди, які довели, що ефект реальний, однак вони залишили вченим більше питань, ніж відповідей. Як причини такого явища приводили безліч варіантів, але жоден з них не задовольнив вчених. Можливо, колись вчені вирішать і цю загадку, але поки результати досліджень тільки пригнічують.

Швидкість світла

Хоча жодне дослідження швидкості світла не спростовує теорію того, що швидкість світла максимальна, з’являється все більше доказів того, що це твердження може бути некоректним. Деякі стверджують, що темна енергія рухається швидше з плином часу. Інші вважають, що якщо теорія Великого Вибуху вірна, всесвіт розширювалася набагато швидше за швидкість світла у своєму зародковому стані. Хоча до цих пір незрозуміло, чи можемо ми виявити швидкість, що перевищує світлову. Хто знає, можливо ми зламаємо фундаментальні межі.

Досвід поза тілом

Люди давним-давно повідомляють про дивні переживання, коли знаходяться близько до смерті, а іноді і в інші моменти, що їх свідомість покидає тіло, хоча тіла залишаються живими. Одна група дослідників спробувала перевірити ці твердження. Учені використовували віртуальну реальність і камери, щоб випробуваний торкався віртуального тіла і реального тіла, а потім тільки реального. Люди були переконані, що торкалися реального тіла, хоча насправді все було навпаки. Цей експеримент породив припущення про те, що людські переживання позатілесного досвіду можуть бути серйознішими. Також учені планують вивчати переживання в стані клінічної смерті, використовуючи різні механізми, подібні вищеописаним. Важливо точно зрозуміти, що це: ілюзія чи свідомість дійсно покидає тіло. На даний момент це залишається загадкою.

Птахи, які падають з неба

Кілька років тому в Арканзасі купа чорних птахів попадала з неба. Тоді звинуватили феєрверки, хоча і не особливо добре перевірили цю теорію. Незабаром після цього птахи попадали знову, і цього разу феєрверки були ні при чому. У той же час, в тому ж штаті, мертвими опинилися тисячі риб. Хоча пояснень була маса, жодне з них не дало точну відповідь на питання, чому тисячі птахів падають з неба і в тому ж районі раптово гинуть тисячі риб. Можливо, це просто збіг, але дуже дивний.

Читайте також: Чорна діра може бути дверима в альтернативну реальність

Космічний рев

Вчені намагалися вивчати юні зірки, але в 2006 році зіткнулися з проблемою: загадковий шум, який заважає дослідженню. Вчені так і не зрозуміли, що його викликає. Хоча звук не може подорожувати крізь космос, можуть радіохвилі, але звідки? Що їх видає? Більш того, цей звук був у шість разів голосніший, ніж очікувалося. Вчені зуміли з’ясувати, що ці радіохвилі не належить ніяким з відомих на даний момент, їх джерелами не є юні зірки і не частинки нашого пилу.

Місячна ілюзія

Місячна ілюзія існувала давним-давно, ще в часи Аристотеля. Ілюзія виявляється в тому, що Місяць здається більшим, будучи близько до горизонту, ніж будучи в зеніті. У минулому люди припускали, що виною залишається атмосферний ефект або фізика, але ці варіанти виявилися непереконливими. Інші припускали, що виною є такі принципи, як відносний розмір або ілюзія відстані, але вчені так і не знайшли точного пояснення цієї ілюзії. Сучасна наука безсила.

Корпускулярно-хвильовий дуалізм

Довгий час люди сперечалися на тему того, чи є світло хвилею або часткою, але через багато років досліджень виявилося, що речі куди складніше, ніж здаються на перший погляд. Дослідження показали, що фотон може одночасно виступати як світло і як частка. Однак коли вчені вирішили подивитися, як саме фотон вибирає форму хвилі або форму частинки, все пішло шкереберть – фотон не слухався. Це одна з найцікавіших загадок квантової механіки – ефект спостерігача.

Походження життя

Походження життя і створення всесвіту залишалося предметом дебатів і досліджень протягом всієї історії людства. Деякі вчені пояснюють створення всесвіту моделлю Великого Вибуху, яку багато хто з нас вчили в школі. Багато досліджень було проведено і на тему абіогенеза, який має на увазі появу органічного життя з неорганіки як єдиний спосіб створення життя не з іншого життя. Незважаючи на неймовірний обсяг наукових досліджень, жодне з них не було підтверджено напевно, а можливо, ніколи й не підтвердиться. У всякому разі, теорія Великого Вибуху не так прекрасна, як хотілося б, а що було до Великого Вибуху і що знаходиться за межами Всесвіту – на ці питання теорія відповідей не дає.

Читайте також: Вічне життя: технології безсмертя

Проте прихильники теорії розумного створення стверджують, що навіть якщо Великий Вибух і буде доведений, немає ніяких доказів того, що в якийсь із моментів створення Всесвіту не втрутився Бог. Навіть вчені визнають, що може бути якась першопричина, флуктуація, «клацання пальцями», яку, можливо, ми ніколи не дізнаємося. У кожному разі, Всесвіт величезний, а значить десь на його задвірках може бути інше життя, до якого ми можемо не добратися ніколи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button