Земля

Астероїд кардинально змінив розвиток нашої цивілізації

Дослідження, проведене ученими з Дартмутського коледжу, встановило зв’язок між глобальними змінами клімату і падінням астероїда в Канаді. Падіння астероїда або комети, яке сталося 12900 років тому, викликало різкі зміни клімату. Ці зміни привели до вимирання великої кількості великих ссавців, а людям, мабуть, саме в цей час довелося перейти від полювання до збирача і вирощування продовольства.

Падіння астероїда сталося близько 13 тис. років назад, на початку періоду пізнього дріасу. Дослідження показують, що в цей період на планеті спостерігалося різке похолодання: клімат став сухішим і холоднішим, що позначилося на долі тваринного світу і людської цивілізації. Так, в Північній Америці зникли усі великі тварини, у тому числі мастодонти, верблюди, велетенські лінивці і шаблезубі тигри.

В результаті племена мисливців, відомі археологам як люди культури Кловіс, відклали убік свої важкі списи і почали збирати ягоди, коріння, ловити дрібну дичину. Подібні зміни способу життя могли стати переходом до нового етапу розвитку нашої цивілізації.

Досі вважалося, що похолодання в період пізнього дріасу було викликане розривом в північноамериканському льодовиковому щиті, який випустив в Атлантичний океан величезну кількість прісної води. Це викликало блокаду течій, які несли теплі води на північ, у результаті клімат планети різко помінявся.

Проте, американські учені виявили переконливі докази того, що причиною похолодання було падіння астероїда або комети. Свідченням цього є наявність в геологічному шарі пізнього дріасу затверділих крапель розплавлених порід, які утворилися в результаті падіння невідомого небесного тіла.

Незрозуміло, який саме астероїд або комета могли викликати цей катаклізм. Вчені вважають, що це може бути астероїд, який залишив 4-кілометровий кратер Corossal, розташований в Квебеку. Схожі застиглі краплі муліта і алмазного шпату знайдені в Пенсильванії, Нью-Джерсі і інших регіонах планети. Але і досі ці мінерали не вдавалося зв’язати з конкретним кратером. Можливо, саме небесне тіло, що впало в Канаді, дало нашій цивілізації поштовх в новому напрямку.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button