Технології

Нью-Йорк хочуть перевести на енергію сонця і вітри

Нове дослідження доводить, що американський штат Нью-Йорк можна перевести на альтернативні екологічно чисті джерела енергії. Більше того, провідний автор масштабного дослідження старший науковий співробітник Стэнфордского інституту Марк Якобсон упевнений, що це технічно і економічно доцільно.

Важко повірити, що цей густонаселений регіон з населенням більше 19,5 млн чоловік і знаменитим містом-гігантом Нью-Йорком можна забезпечити теплом і електроенергією, отриманих з енергії вітру, води і сонячного світла. Проте, розрахунки, опубліковані в Energy Policy, показують, що це цілком реально і забезпечить надійне електропостачання. Більше того, вдасться створити нові робочі місця, поліпшити екологічну обстановку і заощадити мільярди доларів.

Дослідження Якобсона і колег перше у своєму роді – це перший план по енергопостачанню такого великого розвиненого регіону виключно з альтернативних джерел. Воно включає все: розрахунок окупності інфраструктури, кількість нових генеруючих пристроїв, робочих місць, ділянок землі і океану, вплив на рівень смертності, захворюваності і так далі. Дослідники приходять до висновку, що під час переходу усієї енергосистеми штату Нью-Йорк на альтернативну енергетику спочатку знадобиться збільшення витрат, проте ці витрати з лишком окупляться за рахунок ліквідації витрат на паливо.

За розрахунками учених, попит на електрику в 2030 році в штаті Нью-Йорк можна буде задовольнити за допомогою наступних генеруючих потужностей: 4020 берегових і 12770 морських 5-МВт вітроелектростанцій, 387 100-МВт сонячних колекторів, 828 50-МВт фотоелектричних електростанцій, 5 млн 5-кВт сонячних панелей на дахах житлових будинків, 500 тис. 100-кВт сонячних панелей на дахах урядових і комерційних будівель, 36 100-МВт геотермальних джерел тепла, 1910 0,75-МВт і 2600 1-МВт приливних турбін, 7 1300-МВт, гідроелектростанцій(більшість з яких вже побудовані).

Разом ці установки повністю покриють потреби штату в електриці і теплі для усіх галузей господарства, включаючи опалювання, промисловість і приватне домогосподарство. При цьому кількість смертей, пов’язаних із забрудненням повітря, знизиться на 4000 випадків в рік, а штат заощадить близько 33 млрд дол.(33т ВВП штату) на охороні здоров’я. Уся нова інфраструктура окупиться всього за 17 років.

Зараз велика частина енергії штату Нью-Йорк виробляється з газу, що імпортується, і вугілля. Згідно з положенням Якобсона, в майбутньому 40% енергії може вироблятися вітром, 38% сонячними панелями, а решта комбінацією гідроелектроенергетики, геотермальними джерелами енергії і приливними електростанціями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button