Всесвіт

NASA початок конкурс друку будинків для інших планет

У конкурсі 3D-Printed Habitat Challenge беруть участь команди з різних університетів, але за підсумками одного з етапів заходу члени журі відзначили дві команди.

Переможцям зі стартапу Branch Technology виділили 85 тисяч доларів, а команда університету Аляски отримала премію в розмірі 15 тисяч доларів.


Конкурс проходить у кілька етапів. Перший, дизайнерський етап відбувся ще в 2015 році. Зараз проходить другий етап, розбитий на три фази, перша з яких як раз і завершилася. Учасники друкували різні геометричні фігури за допомогою матеріалів власної розробки, після чого вироби піддавалися різним тестам на міцність, токсичність та зручність виробництва.

В рамках третього етапу організатори планують залучити розробників технологій, що дозволяють будувати будинки «на місцях». Колоністам, які прибули на інші планети, буде зручніше використовувати місцеві матеріали для виготовлення житла — так вони зможуть суттєво заощадити місце у вантажних трюмах.

Організатори конкурсу наголошують, що 3D-Printed Habitat Challenge — лише перший крок до побудови придатних для життя будівель, але відзначають, що у поданих на конкурс проектах вже видно великий потенціал, який може бути реалізований при дослідженні інших планет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button