Всесвіт

Астрофізики пояснили, чому виникають плями на Сонці

11-річний цикл впливає на активність поверхні Сонця, у тому числі збільшує кількість сонячних плям. Американські астрофізики пояснили, який космічний механізм сприяє їх появі.

Приблизно кожні 11 років магнітне поле Сонця повністю перевертається. Це означає, що північний і південний полюси міняються місцями. Один зі способів, за допомогою якого американські астрофізики стежать за цим циклом, є вивчення поверхні світила на наявність темних плям. Ці короткочасні феномени викликані магнітними спалахами і мають тенденцію до скупчення на широтах вище і нижче екватора. Причина таких сплесків активності не була досі відома. Однак тепер вчені висунули гіпотезу, засновану на багаторічних спостереженнях.

Згідно з теорією, під хромосферою знаходиться невеликий шар плазми, який не синхронізований в русі з поверхнею Сонця. По закінченні циклу, внутрішні потоки прискорюються і викликають вихори, що залишають після себе діри. Вони виникають із-за накопичення маси на ділянках сонячної оболонки, які згодом провалюються всередину. Виникають регіони температур, які нижче довкільних на 1500 градусів за Цельсієм. З-за такої різниці при спостереженні з Землі вони виглядають як тьмяні і темні плями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button