Всесвіт

Знайдена самотня галактика, яка поглинула всі колишні галактики-супутники

Вчені випадково відкрили самотню галактику, яка знаходиться на відстані 9,2 млрд світлових років від Землі.

Використовуючи дані рентгенівської обсерваторії НАСА «Чандра» і Gemini Observatory, міжнародна група астрономів спостерігала за самотньою далекою галактикою. Дослідження показало, що вона поглинула всі свої галактики-супутники. Вчені, що опублікували результати в The Astrophysical Journal, припускають, що галактики в ранньому Всесвіті росли швидше, ніж вважалося раніше.

Вчені випадково відкрили одиночну галактику. Її назвали 3C 297, вона знаходиться на відстані близько 9,2 млрд світлових років від Землі. У центрі галактики є квазар, який випускає і потужні джети, дуже яскраві в радіоспектрі. Характеристики її навколишнього середовища натякають на те, що 3C 297 насправді скупчення галактик. Однак, вона здається самотньою. «Здається, ми спостерігаємо скупчення галактик, в якому відсутні майже всі галактики, — пояснює Валентина Міссалья, астрофізик з докторським ступенем в Туринському університеті. — Ми очікували побачити принаймні дюжину галактик розміром з Чумацький Шлях, але побачили тільки одну».

«Питання в тому, що трапилося з усіма цими галактиками? Ми думаємо, що гравітаційне тяжіння одного великого об’єкта в поєднанні з іншими взаємодіями між галактиками було занадто сильним, і вони злилися. Для цих галактик, мабуть, опір був марним» — додала вчена. Іншими словами, одна галактика поглинула всіх своїх колишніх супутників.

Хоча автори не можуть виключити можливість існування карликових галактик, розташованих навколо 3C 297, їх присутність все одно не пояснює, чому поблизу немає більших об’єктів. На основі цього дослідження вчені припустили, що в ранньому Всесвіті відбувалося щось подібне і галактики росли набагато швидше, ніж вважалося раніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button