Всесвіт

Астрофізики зафіксували 25 000 чорних дір на одній карті

Міжнародна група астрономів опублікувала карту неба, що показує понад 25 000 надмасивних чорних дір. Це найдокладніша на сьогодні карта, знята в області низьких радіочастот.

LOFAR / LOL Survey

Відобразити чорні діри в радіодіапазоні не так то просто – зробити це заважає іоносфера. Однак астрономи знайшли спосіб врахувати її вплив у своїх розрахунках і представили зображення 4% нічного неба північної півкулі, на якому видно 25 000 надмасивних чорних дір

На перший погляд, на цій карті – величезна кількість різних зірок. Але насправді всі об’єкти є надмасивні чорні діри в центрах галактик. Вони стають найкраще видно при зйомці в діапазоні низьких радіочастот – випромінювання цього спектру викидає речовину при попаданні в чорну діру.

Спостереження на радіохвилях такого діапазону зазвичай важко проводити через іоносфери, що оточують Землю. Цей шар вільних електронів – як більмо на оці у радіотелескопів. Тому, щоб створити нову карту, команді фізиків довелося підключити суперкомп’ютери. Алгоритми прораховували стан іоносфери і коректували отримані радіотелескопами дані з урахуванням її впливу.

Об’єднавши 256 годин спостережень за північним небом, дослідники змогли зафіксувати на одному зображенні цілих 25 000 надмасивних чорних дір. Тепер карта покриває 4% нічного неба північної півкулі. Астрономи планують продовжувати роботу до тих пір, поки не нанесуть на карту 100% цієї частини неба. Крім надмасивних чорних дір, карта також дає уявлення про великомасштабну структуру Всесвіту.

Дослідження опубліковано в журналі Astronomy & Astrophysics.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button