Людина

Виявилося, що схуднути за допомогою дієти і спорту можна в будь-якому віці

Існує думка, що з віком набагато важче скинути вагу, оскільки метаболізм людини сповільнюється. Нове дослідження спростовує цю теорію. Вчені порівняли результати схуднення людей з різних вікових груп і прийшли до висновку, що боротьба із зайвою вагою може бути ефективною незалежно від віку.

Image from Unsplash

Найчастіше нам здається, що з роками організм перестає відповідати нашим «запитам», проте це не завжди так

«Існує цілий ряд причин, за якими люди вважають, що людям похилого неможливо скинути вагу», – говорить провідний автор нового дослідження доктор Томас Барбер. «Серед них є і« ейджистка »точка зору (дискримінація за віком) про те, що літні люди не можуть втрачати зайву вагу за допомогою дієт і збільшення фізичних вправ». Автори відзначають, що такі судження часто стають причиною, через яку люди у віці відмовляються говорити про ожиріння з лікуючим лікарем, тому, що вони відчувають, що в їхні роки рішення може полягати лише в проведенні операції.

Барбер і його команда вивчили медичні дані служби, яка займалася програмою зниження ваги за допомогою введення змін в повсякденну активність і раціон харчування людини. У програмі брало участь 242 пацієнти в період з 2005 по 2016 рік. Вчені розділили добровольців на дві групи: перша складалася з людей до 60 років, які в середньому провели в програмі 41,5 місяця, а в другу увійшли люди у віці від 60 до 78 років, які провели в середньому 33,6 місяця в програмі. Більшість людей мали серйозні проблеми із зайвою вагою.

Проаналізувавши результати між двома групами, вчені сильно здивувалися, оскільки вони виявилися майже однаковими. Група людей після 60 років знизила свою масу тіла в середньому на 7,3%, а група молодше 60 років – на 6,9%.

Автори роботи сподіваються, що їх дослідження допоможе розвіяти міфи про труднощі схуднення в літньому віці і призведе до кращого розуміння того, як боротися з супутніми захворюваннями ожиріння, такими як діабет і остеоартрит.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button