Всесвіт

Астрономи досліджують ранню Сонячну систему за частинками скла у метеоритах

Вчені з університету Чикаго опублікували аналіз, в якому розповіли, як у метеоритах з’являються найдрібніші частинки скла і що вони можуть розповісти про ранню Сонячну систему.

Image by Bouragaa Boukhechem from Pixabay

У метеоритах є скляні бусинки — хондри. Вчені думають, що це шматочки об’єктів та небесних тіл, з яких складалася рання Сонячна система.

Вони дуже цікаві для вчених, оскільки це шматочки вихідного матеріалу, з якого складалася Сонячна система — до того, як постійне виверження вулканів та тектонічні плити Землі змінили всі породи, що знаходяться на нашій планеті.

Вчені можуть дізнатися, з чого складалася Сонячна система, вивчивши типи цього елемента в гірській породі. Вони можуть бути в декількох різних формах або ізотопах. Їхня кількість залежить від того, що відбувалося при народженні породи — наскільки вона була гарячою, як охолоджувалася, чи була заморожена і що могло з нею взаємодіяти.

Щоб все це з’ясувати, автори спробували застосувати свій унікальний підхід до ізотопів. Спочатку вони провели ретельні та точні вимірювання концентрацій та ізотопів. На основі цього вони зрозуміли, що відбувалося, коли формувалися хондри.

У тому об’єкті, який досліджували автори, елементи, ймовірно, були частиною досить гарячого згустку пилу, щоб розплавитись, а потім випаруватися. Потім, коли матеріал охолонув, частина цієї пари знову злилася в хондрі.

“Ми також можемо сказати, коли він охолов. Це сталося досить швидко, тому що не весь матеріал конденсувався. Це повинно означати, що температура падала зі швидкістю близько 500 ° C на годину, ” – говорить Ніколас Дофас, професор геофізичних наук в Чикаго.

В результаті дослідники можуть теоретично описати, яка подія була б досить раптовою і сильною, щоб викликати таке екстремальне нагрівання та охолодження. Один зі сценаріїв – це сильні ударні хвилі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button