Всесвіт

Астрономи NASA виявили повністю безводну планету з чадним газом замість атмосфери

Спільні дані телескопів «Hubble» і «Spitzer» дозволили астрономам NASA виявити дивовижний космічний об’єкт класу «гарячий юпітер» WASP-18b, який має практично повністю безводну атмосферу і стратосферу, що складається з задушливого газу.

Вчені розповіли, що виявлена екзопланета WASP-18b просто величезна – її діаметр перевищує діаметр Юпітера в десять разів. Обертається вона на такій близькій відстані від рідної зірки, що її рік прирівнюється до земного дня. Це незвичайне космічне тіло розташоване від Землі в 325 світлових років.

«Гарячий юпітер» WASP-18b через близьке розташування до рідної зірки має несподіваний склад атмосфери, структуру якого сформували молекули, що поглинають енергію світила і виділяють тепло. На Землі в стратосфері розташований озоновий шар, що захищає поверхню від сонячних УФ-випромінювань, однак стратосфера WASP-18b в основному складається з розпеченого чадного газу та оксиду вуглецю. Це відрізняє її від всіх відомих екзопланет її класу, відомих виявлених раніше.

Як повідомив Кайл Шеппард, керівник дослідження з NASA, склад стратосфери WASP-18b просто дивовижний. Ніколи раніше вченим не вдавалося знайти нічого подібного за межами Сонячної системи.

Вчені пояснюють, що подібний склад міг статися через практично повну відсутність водяної пари в складі атмосфери WASP-18b. Вчені вважають, що подальше вивчення незвичайної планети допоможе зрозуміти еволюцію подібних космічних тіл, які, це вже точно відомо, формувалися не так, як планети Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button