Всесвіт

НАСА вивчить «дивні завитки» на поверхні Місяця

Нова місія, концепція якої була запропонована НАСА, передбачає використання невеликого супутника, який буде пролітати дуже близько до поверхні Місяця, залишаючись при цьому підвішеним на 180-кілометровій прив’язі до іншого, що знаходиться на високій орбіті супутника. Однією з наукових цілей місії є з’ясування причини появи дивних утворень у формі завитків (на фото), які були виявлені більш ніж в 100 різних місцях на поверхні Місяця.


У травні НАСА оголосило про те, що має намір фінансувати 10 концептуальних проектів нових місій, що включають невеликі супутники, звані «кубсатами». Нещодавно агентство опублікувало нові подробиці про один з цих концептуальних проектів – місії Bi-sat Observations of the Lunar Atmosphere above Swirls (BOLAS).

Ця місія буде включати два невеликих супутники, кожен розміром приблизно з коробку для взуття, пов’язаних вертикально в польоті над місячною поверхнею за допомогою довгого, тонкого троса і імітуватимуть тим самим конструкцію типу «небесний кран». Кубсат, розташований на одному з кінців прив’язі, буде обертатися навколо Місяця на висоті 189 кілометрів від її поверхні, що дозволити другому, нижньому кубсату рухатися на висоті всього лише 9,6 кілометрів над поверхнею Місяця, використовуючи при цьому мінімальну кількість палива.

«Завитки» на поверхні Місяця, являють собою ділянки, в межах яких матеріал поверхні виглядає більш світлим, менш ерозованих, порівняно з матеріалом суміжних областей поверхні. Вчені припускають, що причина появи «завитків» криється в магнітних властивостях цього «світлого» матеріалу, які забезпечують йому певною мірою захист від дії сонячного вітру (потоків високоенергетичних заряджених сонячних частинок), що викликає відносно швидку ерозію гірських порід на Місяці.

Кнопка «Наверх»