Всесвіт

Подивіться на блискучу розсип зоряного скупчення Чумацького Шляху (фото)

Космічний телескоп “Хаббл” зробив знімок кульового скупчення NGC 6558.

НАСА представило новий знімок телескопа “Хаббл”. Блискуча розсип зірок являє собою кульове скупчення NGC 6558, розташоване ближче до центру Чумацького Шляху в сузір’ї Стрільця.

Кульове скупчення – це безліч зірок, пов’язаних гравітацією. Такі об’єкти можуть містити від декількох десятків до мільйонів об’єктів. Як правило, в центрі скупчення концентрація зірок вище, а по краях — нижче. Скупчення NGC 6558 було відкрито одним з найперших. Його виявив британський астроном Вільям Гершель ще в 1748 році.

Скупчення NGC 6558. Зображення: ESA / Hubble & NASA, R. Cohen

Це скупчення розташоване на відстані у 23 тис.світлових років від Землі. Удосконалена камера телескопа “Хаббл” показує безліч зірок різних відтінків. Деякі з найяскравіших мають помітні дифракційні сплески. Ці артефакти зображення є результатом взаємодії зоряного світла з системою підтримки вторинного дзеркала телескопа, пояснюють вчені.

Кульові скупчення сформовані із зірок, що сформувалися приблизно в один і той же час і з одного і того ж середовища. Тому, як правило, більшість з них мають близький або подібний склад. Вони являють собою природні лабораторії, в яких вчені можуть спостерігати як різні зірки розвиваються в подібних умовах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button