Всесвіт

Астрономи отримали загадковий радіосигнал з далекої галактики

Дуже часто астрономи вдивляються в далекі галактики, щоб краще зрозуміти, як влаштований Всесвіт і навіть наша власна Сонячна система. Але одна з великих і далеких галактик зацікавила вчених з іншої причини: з неї прийшов сигнал, який ми змогли зареєструвати тут, на Землі. Один потужний і швидкий радіосигнал був почутий радарами в Австралії, і більше не повторювався. Хто міг його відправити?

Швидкі радіовспалахи: хто їх посилає?

Галактика зі складною науковою назвою DES J214425.25-405400.81 знаходиться в 4 мільярди світлових років від нас (в мільярд разів далі, ніж від Сонця до найближчої зірки). Світловий рік — це відстань, яку промінь світла може подолати за рік. Тобто, світло або радіосигнал з цієї галактики дійде до нас за 4 мільярди років. Саме з цієї галактики прийшов сигнал — «швидкий радіосплах», як їх називають у науковому світі. Вони настільки потужні, що з одним швидким радіосплахом в космос викидається енергія, яку наше Сонце може викинути за 10 000 років.

Швидкі радіоспалахи входять до числа явищ, які наука поки не може пояснити

Отримавши сигнал, астрономи почали шукати, звідки він прийшов. Їм вдалося не тільки виявити галактику, яка стала джерелом сигналу, але і звузити коло пошуку до конкретного місця в самій галактиці — в 13 000 світлових років від центру галактики. Але важливо інше: як з’явився цей сигнал?

За словами вчених, цілком можливо, що це «послання» породило одне із потужних космічних явищ: руйнування зірка або чорна діра, яка засмоктала зірку і розірвала її на частини. Звичайно, це можуть бути і послання інопланетян, але на даний момент вчені відмовляються в це вірити. Вони вважають, що у Всесвіті достатньо потужних і незвичайних подій, здатних відправити нам таке послання.

Швидкі радіосигнали реєструють все частіше: в минулому році їх було вже більше двадцяти. Їх головна особливість в тому, що вони, як правило, не повторюються. Але якщо хоч який-небудь сигнал повториться — будьте впевнені, телескопи всього світу будуть спрямовані в одну точку неба. Бо відправити повторюваний сигнал може і щось розумне.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button