Всесвіт

Астрономи знайшли останки стародавньої галактики біля центру Чумацького Шляху

Недалеко від центру Чумацького Шляху виявилися зірки – останки галактики Геркулес, поглиненої нашою ще 10 мільярдів років тому.

Зірки загиблої галактики Геркулес знаходяться недалеко від центру Чумацького Шляху / © Danny Horta-Darrington (Liverpool John Moores University), ESA / Gaia, SDSS

Більш ніж за 13 мільярдів років своєї історії Галактика пережила чимало злиттів і поглинань з великими і дрібними сусідками. Сліди однієї з перших таких подій виявили Рікардо Скіавон (Ricardo Schiavon) і його колеги по експерименту APOGEE: останки стародавньої галактики, яка загинула ще 10 мільярдів років тому, але дотепер зберігаються в Чумацькому Шляху. Стаття вчених опублікована в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

«Щоб знайти такі останки галактики, необхідно дізнатися точний склад і параметри руху десятків тисяч зірок,каже Рікардо Скіавон. – Це особливо важко виконати для зірок, розташованих в напрямку центру Чумацького Шляху, де заважають щільні пилові хмари ». Тому в ході експерименту APOGEE, який тривав аж десять років, понад півмільйона зірок спостерігали в ближньому інфрачервоному діапазоні, який дозволяє зазирнути крізь пил.

Спостереження зірок Геракла в сьогоднішньому Чумацькому Шляху сильно ускладнюють газопилові хмари в центрі нашої Галактики / © Danny Horta-Darrington (Liverpool John Moores University), NASA / JPL-Caltech, SDSS

Серед усього цього безлічі зірок вчені виділили популяцію, що відрізняється від інших швидкостями і низьким вмістом металів – вмістом елементів важче водню і гелію. Простеживши за їх рухом, автори дослідження змогли реконструювати минуле галактики, яку вони колись представляли. Їй дали назву Геракл (Heracles).

На відміну від більшості інших виявлених в Чумацькому Шляху останків інших галактик, ці розташовуються не на околицях розрідженого гало, а в його внутрішніх областях, в межах чотирьох кілопарсек від центру Галактики. Вчені пов’язують це з тим, що поглинений Геракл був ще на ранніх етапах існування Чумацького Шляху, коли не досяг своїх сучасних розмірів і маси.

За оцінками дослідників, це сталося ще 10 мільярдів років тому, а маса самого Геракла тоді становила близько 500 мільйонів мас Сонця. Сьогодні на залишених від нього зірок може припадати до третини загального населення гало Чумацького Шляху.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button