Всесвіт

Астрономи відкрили нове надскупчення

Міжнародна група астрономів відкрила нове надскупчення, проаналізувавши дані супутника eROSITA. Нова структура складається з восьми галактичних скупчень.

Ghirardini et al., 2020

Надскупчення – одні з найбільших гравітаційно пов’язаних структур у Всесвіті. Астрономи відкрили одне з них. Новий об’єкт складається з 8 скупчень галактик з масами від 130 до 580 трильйонів сонячних

Надскупчення містять в собі структури, які сильно відрізняються по масі – від великих і щільних скупчень галактик до низькощільних містків і ниток газу. Надскупчення є одними з найбільших структур видимого Всесвіту. Виявлення і детальне їх дослідження могло б істотно поліпшити наше розуміння формування та еволюції великих космічних утворень.

Вчені з Інституту позаземної фізики Товариства Макса Планка повідомили про відкриття нового надскупчення. Об’єкт відкрили при аналізі даних, отриманих супутником eROSITA. Знайдене надскупчення є ланцюжком з восьми скупчень галактик. Спостереження показують, що найбільш північні скупчення галактик цієї структури переживають велике злиття. Оптичні й рентгенівські дані показують, що в цій системі відбувається злиття трьох скупчень відразу – два почали об’єднуватися вже давно, а трохи пізніше до них приєдналося третє.

Скупчення eFEDS J093513.3 + 004746, розташоване в північній частині надскупчення, є найпотужнішим і найяскравішим з восьми. Це також одне з найбільших за масою і яскравості скупчень у всьому полі огляду eROSITA. Його маса становить приблизно 580 трильйонів Сонць.

Найменш масивні скупчення цього надскупчення – eFEDS J093546. 4-000115 і eFEDS J093543.9-000334 – мають масу близько 130 трильйонів сонячних. Решта п’ять скупчень, за оцінками астрономів, більша за Сонце приблизно від 140 до 250 трильйонів разів. Крім того, отримані дані свідчать про існування двох радіореліктів в північній і південно-східній частинах північних кластерів і подовженого радіогало. Наявність цих об’єктів підтверджує той факт, що в системі відбувається злиття скупчень.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button