Земля

П’ята частина населення землі постраждає від осідання ґрунту до 2040 року

Прибережні райони знаходяться в небезпеці не тільки через підняття рівня моря, щороку багато міст самі «забирають себе під землю»

Згідно з новим дослідженням ЮНЕСКО осідання суші може торкнутися 19% населення Землі до 2040 року. Багато міст світу знаходитимуться під загрозою сильних повеней, якщо не вжити жодних заходів вже зараз.

Image by Наталья Коллегова from Pixabay

У дослідженні наголошується, що ця проблема вже торкнулася безліч регіонів. Наприклад, Джакарта (Індонезія) за останні 10 років осіла більш ніж на 2,5 метра. Це стало однією з причин рішення влади про перенесення столиці на острів Борнео. У Європі через просідання грунту 25% території Нідерландів знаходиться нижче рівня моря.

Херардо Еррера-Гарсія, провідний науковий співробітник проєкту, пояснює, що це відбувається через те, що в посушливих районах, які щільно заселені, люди починають відкачувати воду з-під землі для зрошення сільськогосподарських культур. Це призводить до того, що поверхня землі просідає.

На жаль, через відсутність належних правил відкачування води й швидкого темпу росту населення, ситуація тільки погіршується. Наприклад, в Ірані за останні 50 років населення збільшилося більш ніж удвічі, проте відкачка підземних вод залишається нерегульованою. Іранські міста вважаються найбільш «швидко потопаючими» у світі. Зараз вони осідають на 25 сантиметрів на рік.

В ході нової роботи вчені розробили універсальну модель, що дозволяє передбачити, які райони найбільш схильні до ризику осідання. Результати показали, що це глобальна проблема, оскільки через потепління, посухи стають все більш частими по всьому світу. З огляду на те, що в наступному столітті рівень моря підніметься до метра, все більше прибережних міст зіткнуться з тими ж проблемами, що і Джакарта. Міста просто почнуть тонути.

Однак автори дослідження налаштовані оптимістично. Еррера-Гарсія сказав, що проблема осідання може легко контролюватися за допомогою технологій (супутникове спостереження і спеціальні радари). А також країни повинні задуматися про створення політики правильного відкачування води. Дослідники відзначають, що існує ряд країн, які вже успішно борються з цією проблемою: «В Японії, в районі Токіо в першій половині минулого століття була дуже велика проблема з просіданням грунту. Проте влада впровадила певні правила і вирішила її [уряд ввів обмеження обсягу викачування грунтових вод] ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button