Всесвіт

Астрономи виявили, що Магеллановий Потік знаходиться набагато ближче, ніж вважалося

Нова модель еволюції Магелланового Потоку показує, що він вже зблизився з диском Чумацького Шляху і почне злиття з ним лише через якісь 50 мільйонів років.

Магелланові Хмари та пов’язані з ними потоки газу

 

Наша Галактика далеко не самотня. Її оточують десятки карликових галактик-супутниць, найзначніші з яких — Велика і Мала Магелланова Хмара. Від них до Чумацького Шляху простяглася хмара нейтрального водню — Магеллановий Потік. Його можна спостерігати на нічному небі у Південній півкулі Землі. Магеллановий Потік налічує близько 180 тисяч світлових років у довжину та набирає масу близько сотень мільйонів мас Сонця.

Нову модель освіти цього потоку описали астрофізики з Вісконсінського університету в Мадісоні, стаття яких опублікована в The Astrophysical Journal Letters. Вчені змоделювали еволюцію Магелланового Потоку протягом останніх 3,5 мільярда років і виявили, що він знаходиться набагато ближче, ніж вважалося раніше. А оскільки Чумацький Шлях продовжує зближення з ним і з Магеллановими Хмарами, їх поглинання теж відбудеться раніше.

Як показала комп’ютерна симуляція, понад три мільярди років тому Магелланові Хмари зійшлися і почали обертатися так, що викинутий з них потік речовини став спрямований убік нашої Галактики. Згодом найближча частина цього потоку опинилася на відстані всього 65 світлових років від Сонця — для порівняння, попередні оцінки лежали в межах від 325 тисяч до 650 тисяч світлових років. Крім того, набагато раніше почнеться активне перетікання речовини з нього в Чумацький Шлях, що в результаті може призвести до локального спалаху зореутворення. За новими розрахунками, цей процес має розпочатися вже найближчими 50 мільйонами років — за космічними мірками практично завтра.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button