Всесвіт

Астрономи виявили в космосі дивний об’єкт діаметром 200 кілометрів

Міжнародна група астрономів за допомогою системи телескопів Pan-STARRS на Гаваях виявила дивний невеликий об’єкт з невластивою Сонячній системі орбітою.

8731f41b41c42cee62eebb6609d470ff
Об’єкт очевидно відноситься до транснептунових (чиї орбіти розташовані за Нептуном) карликових планет. Він в 160 000 разів тьмяніший, ніж сам Нептун, таким чином, його діаметр не перевищує 200 кілометрів.

«Я сподіваюся, що всі пристебнуті ременями безпеки, тому що Сонячна система отримала щось дуже дивне», — заявив один із співавторів відкриття Мішель Банністер з Королівського університету в Белфасті.

Справа в тому, що орбіта планети розташована практично під прямим кутом до площини, в якій обертаються майже всі інші планети нашої системи (площина екліптики).

Новий об’єкт обертається в протилежну сторону… інших об’єктів Сонячної системи.

Астрономи впевнені, що це можливо лише за однієї причини: якийсь інший більш великий об’єкт впливав якимось незбагненним чином поки на нововідкритий, і змінив напрямок його обертання. При цьому не зруйнувавши на дрібні фрагменти, як це повинно було б відбутися, виходячи з сьогоднішніх уявлень.

Астрономи назвали нову планету Niku — по-китайськи: «непокірний», «бунтівний».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button