Здоров'я

Сіль прискорює старіння організму

Американським дослідникам вперше вдалося довести, що у підлітків, які їдять багато солоної їжі, проявляються ознаки більш швидкого старіння клітин. Дослідження, проведене вченими з Університету Джорджія Риджентс, показало, що зниження споживання солі може уповільнити процес старіння клітин. Це, ймовірно, буде особливо ефективним для людей, які страждають від надмірної ваги або ожиріння. Крім того, вживання великої кількості солі збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

sil_450

Раніше було доведено, що захисні кінці хромосом, відомі як теломери, руйнуються з віком, і що процес прискорюється в результаті паління, нестачі фізичної активності та високого рівня жиру в організмі. Однак, це було перше дослідження, що вивчило вплив споживання солі на довжину теломер. У дослідженні взяло участь 766 чоловік у віці від 14 до 18 років, які були розділені на групи залежно від кількості споживаної ними солі.

Читайте також: Пігулка солі може стати початком революції в хімії

Дослідники виявили, що гладкі підлітки, які їдять багато солі, мають значно більш короткі теломери. Також було виявлено, що у підлітків, які не мають проблем із зайвою ваг, надмірне споживання натрію не робить значного впливу на довжину теломер.

Теломери є біологічними ковпачками, які розташовуються на кінцях хромосом і захищають ДНК від пошкоджень – так само як ковпачки на кінцях шнурків запобігають зношуванню. З віком теломери стають все коротшими і коротшими, що призводить до пошкодження ДНК і підвищення ризику розвитку вікових захворювань, таких як хвороба Альцгеймера, діабет і хвороби серця. Довжина теломер може розглядатися як ознака поганого стану здоров’я і провісник передчасної смерті.

Читайте також: Споживання солі контролює мозок, а не дієта

Провідний дослідник доктор Хаідонг Чжу сказав: “Навіть у відносно здорових молодих людей ми вже можемо спостерігати наслідки від високого споживання натрію. Сукупність надлишкового споживання натрію і ожиріння може діяти синергічно, прискорюючи старіння клітин”. Вчений пояснив, що ожиріння пов’язане з високим рівнем запалення, яке також прискорює вкорочення теломер і збільшує чутливість до солі. Ця обставина може допомогти пояснити, чому високий рівень споживання натрію має більший ефект у людей з надмірною вагою. “Зменшення споживання солі може бути простішим кроком, ніж втрата ваги для повних молодих людей, які хочуть знизити ризик серцево-судинних захворювань”, – наводить слова дослідника Mail Online.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button