Здоров'я

Німецькі ортопеди пояснили, які 5 способів позбавлять від болю у спині

Біль у спині — поширений симптом. Однак слід додати, що часто люди самі винні у своїх стражданнях. Як ефективно перемогти біль, розповіли спеціалісти Німецького товариства ортопедії й травматологічної хірургії (DGOU).

Image by S. Hermann & F. Richter from Pixabay

Добова доза активності. Те, як ви рухаєтеся, має другорядне значення. Для спини корисні будь-які види активності, від ходьби до лазіння горами. Але це має бути не менше 30 хвилин на день. Порада експертів для тих, кого навіть пів години може відлякати — таким людям треба розділити заняття на три частини та свідомо рухатися три рази на день протягом приблизно десяти хвилин.

Різноманітність у роботі. Люди, які працюють за столом, часто недостатньо рухаються. Дві прості поради — міняйте положення сидячи й регулярно вставайте, щоб розтягнутися.

Слідкуйте за вагою. Недостатня кількість фізичних вправ і велика кількість перекусів на день приводять до небажаних кілограмів. Це може викликати навантаження на спину, тому що м’язи піддаються більшій напрузі через збільшення ваги тіла.

Встановлюйте ранковий розпорядок. Якщо ви робите щось для свого здоров’я, то краще це робити зранку, або до обіду, оскільки це дає мотивацію на весь день і ваша спина скаже вам спасибі. Однак не перестарайтеся — десяти хвилин гімнастики чи вправ на розтяжку буде досить.

Контролюйте стрес. Слабкість м’язів — не єдиний спусковий гачок для болю у спині. За словами експертів, психіка також може спричинити цю проблему. Слід уникати постійного стресу та регулярно відволікатися від негативу. Якщо йога або фітнес не для вас, можна, наприклад, просто прогулятися в лісі чи парку.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments