Всесвіт

Астрономи зловили таємничий сигнал з глибин космосу

Американські вчені вивчили спектр космічного рентгенівського випромінювання і виявили емісійну лінію на рівні енергії 3,5 кілоелектронвольта (кев). Вона свідчить про існування невідомого джерела радіації.

Емісійною лінією називають посилення інтенсивності випромінювання в певній області спектра. Зазвичай інтенсивність випромінювання падає з частотою останнього, однак іноді вона стає більше або, навпаки, послаблюється (в останньому випадку мова йде про лінії поглинання). Це відбувається завдяки переходу атомів, іонів і молекул на інші рівні енергії, в результаті чого випромінювання виділяється або поглинається.

Однак природа емісійної лінії 3,5 кев до цих пір не встановлена, оскільки їй не відповідає жодна з відомих фотонних емісій, тобто випускання світла збудженим атомом. Випромінювання, що приходить з різних напрямків, було зафіксовано кількома космічними телескопами — NuSTAR, XMM-Newton, Chandra і Сузакі.

Як вважають вчені, воно є результатом розпаду стерильних нейтрино — гіпотетичних частинок, які є одними з «кандидатів» на роль темної матерії. Якщо дані підтвердяться (отримані результати не виключають статистичну помилку), то це може означати, що Чумацький шлях оточений міхуром темної матерії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button