Всесвіт

НАСА оновило дані про падіння величезного астероїда на Землю

Космічний камінь виявили 27 лютого і назвали 2023 DW. Його діаметр становить близько 50 метрів, це приблизна довжина олімпійського басейну.

Астероїд, який повинен був врізатися в нашу планету з ймовірністю 1 до 600 в День святого Валентина 2046 року, майже напевно пролетить повз Землю. Про це повідомляє НАСА.

Спочатку Координаційне бюро планетарної оборони НАСА заявило, що існує невеликий, але можливий шанс прямого удару астероїда по Землі. Можлива загроза викликала шквал повідомлень в новинах, в яких читачам пропонували переглянути романтичні плани на День святого Валентина 2046 року. Тепер НАСА переглянуло цю оцінку, оцінивши шанси астероїда зіткнутися із Землею приблизно як 1 до 770. Це означає, що ймовірність того, що 2023 DW пролетить повз Землю становить 99,87%.

Координаційний центр Європейського космічного агентства (ЄКА) по об’єктах, що зближаються зі Землею також знизив оцінку ризику. За даними відомства, ймовірність впливу становить від 1 до 625 до приблизно 1 з 1 584.

«Зараз ймовірність зіткнення буде знижуватися з кожним новим наглядом, поки не досягне нуля, найпізніше через пару днів. Не потрібно турбуватися про цього хлопця», — заявив Річард Моіссл, глава офісу планетарного захисту ЕКА Agence France-Presse.

НАСА відстежує місце розташування і орбіти приблизно 28 000 астероїдів, вивчаючи їх розташування за допомогою системи оповіщення про зіткнення ATLAS. Вона складається з чотирьох телескопів, які виконують сканування нічного неба кожні 24 години. Агентство відзначає будь-який космічний об’єкт, що наближається до Землі в межах 193 млн км, як «навколоземний об’єкт» і класифікує всі великі астероїди в межах 7,5 млн км від нашої планети як «потенційно небезпечні».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button