Всесвіт

Вчені змоделювали процес народження Фобоса і Деймоса

Марсіанські супутники Фобос і Деймос з’явилися в результаті зіткнення Марса з великим, але не гігантським, об’єктом. Такі результати дослідження, проведеного фахівцями Південно-західного дослідницького інституту.

Бомбардувавший кілька мільярдів років тому Червону планету об’єкт був не таким великим, як об’єкт, який зіткнувся з Землею і викликав утворення Місяця. Вчені вважають, що небесне тіло, яке стикнулося з Землею, було розміром з Марс.

В даний час існують декілька теорій, що пояснюють появу Фобоса і Деймоса, однак, за словами вчених Південно-західного дослідницького інституту, ні одна з них до цього моменту не була підкріплена даними, отриманими на основі комп’ютерного моделювання.

Згідно з розрахунками фахівців, об’єкт, який зіткнувся з Марсом повинен був мати діаметр від 525 км до 950 км. За розміром він був порівнянний з такими астероїдами, як Веста й Церера.

Згідно моделювання, два супутника утворилися з матеріалу, викинутого при зіткненні астероїда з Марсом, тому, в основному, за своїм складом Фобос і Деймос мають нагадувати Червону планету.

У зв’язку з тим, що зіткнення призвело до екстремальних температур, а тяжіння Марса слабке, водяна пара, швидше за все, зникла при ударі. Тому, якщо нова модель вірна, Фобос і Деймос мають бути позбавлені води.

Попередні гіпотези будувалися на тому, що Марс зіткнувся з гігантським об’єктом, проте, як показало моделювання, в даному випадку повинні були з’явитися більш великі супутники. Утворені при зіткненні з гігантським об’єктом дископодібні речовини не дозволили би сформуватися таким невеликим супутникам, як Фобос і Деймос, які мають діаметр 22 і 12 км.

Кнопка «Наверх»
Закрыть