Всесвіт

Астрономи оголосили про старт нового проєкту. Мета – пошук технологій, створених позаземними цивілізаціями

Проєкт назвали на честь Галілео Галілея – італійського вченого епохи Відродження, який задіяв розроблений ним телескоп для спостереження за астрономічними об’єктами, такими як супутники Юпітера, кратери супутника Землі і кільця Сатурна. Поки програма отримала фінансування в 1,75 мільйона доларів, але професор Аві Леб, який очолює її сподівається на більшу.

1I / Оумуамуа – перший виявлений міжзоряний об’єкт, що пролітає через Сонячну систему. Був відкритий 19 жовтня 2017 року, на основі даних телескопа Pan-STARRS / © Wikipedia

Міжнародна багатопрофільна група вчених з різних університетів на чолі з відомим гарвардським фізиком-теоретиком ізраїльсько-американського походження Аві Лебом, які працюють в області астрофізики і космології, оголосила про запуск нового проєкту «Галілео» – названого, очевидно, на честь «батька спостережної астрономії» Галілео Галілея. Як розповідається в статті для Scientific American, мета ініціативи – пошук доказів існування технологій, створених позаземними цивілізаціями.

Дослідники планують розробити нові алгоритми з використанням даних астрономічних зйомок і спостережень, щоб виявити потенційні інопланетні супутники, загадкові артефакти і «непізнані повітряні явища» (це поняття неодноразово згадують американські військові в своїх звітах). У проєкті буде задіяно нові і вже існуючі телескопи, в тому числі восьмиметровий апарат Обсерваторії імені Віри Рубін в Чилі.

Леб – автор книги «Інопланетяни: перша ознака розумного життя за межами Землі», що вийшла в січні. У ній професор виклав аргументи на користь того, що перший міжзоряний об’єкт 1I / Оумуамуа, відкритий восени 2017 року, був не просто ще одним астероїдом або кометою, а частиною позаземної технології, наприклад антеною супутникового зв’язку або інопланетним кораблем з легким сонячним вітрилом. (До речі, багато вчених не погоджуються з такою позицією).

На «Галілео» дослідник поки отримав пожертвування у розмірі 1,75 мільйона доларів. Якщо дозволить фінансування (а його хочуть збільшити в кілька разів), в планах – розмістити десятки телескопів по всьому світу для спостережень за наближенням до нашої планети «непізнаними повітряними явищами» і об’єктами з близької відстані, а також отримання високоякісних зображень.

Професор Аві Леб / © Olivia Falcigno

Про свій проєкт Леб оголосив через місяць після того, як Пентагон опублікував довгоочікуваний звіт про «невпізнаних повітряних явищ» і численних зустрічей з ними за останні 17 років. Однак Міноборони США ніяких висновків не представило – крім того, що природа подібних об’єктів неясна. «Те, що ми бачимо в небі, не слід інтерпретувати політикам або військовим, оскільки вони не вчені. Це повинно з’ясувати наукове співтовариство », – вважає Леб.

Дослідники, що займаються пошуком позаземних цивілізацій, зустріли новину про «Галілео» з ентузіазмом. Хоча, на думку деяких, проєкт мало що додає до запланованих або розроблених ініціатив на кшталт «Перехоплювача комет» (Comet Interceptor) від Європейського космічного агентства, який хочуть запустити в 2028 році. Мета – сфотографувати ще не виявлену комету або інший об’єкт, коли він вперше наблизиться до орбіти Землі.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button