Наука

Надмірне вживання кави може сприяти розвитку деменції

Багато досліджень говорять, що кава виключно корисна для здоров’я. Однак у цієї медалі є дві сторони. Учені з Австралії виявили, що високе споживання кави пов’язане з меншим загальним обсягом мозку і підвищенням ризику розвитку деменції на 53%.

Image by Christoph from Pixabay

Експерти оцінили вплив кави на мозок 17 702 учасників Британського Біобанку у віці від 37 до 73 років. Аналіз показав, що у людей, які випивали понад шість чашок кави в день, ризик розвитку деменції піднімався на 53% в порівнянні з тими, хто випивав від однієї до двох чашок в день. Вживання понад шість чашок кави також було пов’язано з підвищенням ризику інсульту на 17%.

Автори дослідження поки не змогли зрозуміти причини цього зв’язку. Найбільше їх дивує той факт, що численні попередні роботи говорять, що вживання кави в помірних кількостях може запобігти слабоумство.

«Кава – один з найпопулярніших напоїв у світі. Проте, з огляду на те, що її світове споживання становить понад дев’ять мільярдів кілограмів на рік, вкрай важливо, щоб ми розуміли будь-які потенційні наслідки для здоров’я », – сказала автор дослідження Кітті Фам. «Наша робота – найбільше дослідження зв’язків між кавою, вимірами обсягу мозку, ризиками деменції і ризиками інсульту. Це також найбільше дослідження, в якому розглядаються дані об’ємної візуалізації головного мозку і широкий спектр суперечливих факторів. З огляду на всі можливі перестановки, ми послідовно виявили, що вище споживання кави була значно пов’язана зі зменшенням об’єму мозку ».

За даними Європейського управління з безпеки харчових продуктів, верхня межа норми для кави – 400 мг в день, тобто від чотирьох до п’яти чашок. Щоденний максимум для вагітних жінок становить 200 мг.

Ще один автор дослідження професор Девід Ллевеллін додав, що якщо ви вже випили пару чашок кави сьогодні, в час, що залишився краще перейти на чай, який не був пов’язаний з ризиком розвитку деменції в рамках дослідження.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button