Всесвіт

Орбітальний апарат знайшов на Місяці подвійний кратер від катастрофи невідомої ракети (відео+фото)

Розвідувальний апарат НАСА виявив місце падіння на Місяць невідомої ракети. Через зіткнення, яке сталося 4 березня 2022 року, на поверхні супутника Землі утворився незвичайний подвійний кратер.

Корпус невстановленої ракети зіткнувся з Місяцем 4 березня 2022 року біля кратера Герцшпрунг. На нових знімках розвідувального зонда Lunar Reconnaissance Orbiter дослідники виявили подвійний кратер, що сформувався в місці падіння. На відміну від усіх раніше відомих подібних зіткнень він складається з двох пересічних воронок 18 і 16 м відповідно.

Подвійний кратер. Зображення: NASA, Goddard, Arizona State University

Як відзначають дослідники, подібний слід від вибуху дуже незвичайний. Всі попередні зіткнення космічних кораблів з Місяцем залишали одиночну воронку. Наприклад, чотири кратери Аполлона SIV-B мали дещо неправильні обриси (Аполлони 13, 14, 15, 17) і були значно більшими (більше 35 метрів), ніж кожен з подвійних кратерів.

“Подвійний кратер був несподіваним і може вказувати на велику масу на кожному кінці корпусу ракети”, – говорить Марк Робінсон дослідник з Арізонського державного університету.

Дослідники пояснюють, що зазвичай у порожньої ракети маса зосереджена в кінці двигуна. Вся інша частина ступені ракети складається в основному з порожнього паливного бака. Подвійна природа вибухової воронки може допомогти ідентифікувати ракету.

Сліди від попередніх зіткнень. Джерело: NASA, GSFC, Arizona State University

Походження невідомого об’єкта досі до кінця незрозуміло. Дослідники, які виявили наближення корпусу ракети до Місяця, спочатку припустили, що це стара ступінь ракети SpaceX Falcon 9, яка запустила супутники глибокої космічної кліматичної обсерваторії в 2015 році.

Подальший аналіз відхилив цю версію: орбіта, по якій рухався невідомий об’єкт, не відповідала орбіті Falcon 9. Як найбільш вірогідною дослідники називають другий ступінь китайської ракети ” Чан’е 5-T1″, запущеної в 2014 році.

Знімки до і після зіткнення. Джерело: NASA, Goddard, Arizona State University.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button