Всесвіт

Астрономи вивчили високоенергетичні промені від надгігантської галактики M87

Міжнародна група астрономів досліджувала промені дуже високої енергії (very high energy, VHE) від радіогалактики Messier 87.

Вчені вивчили високоенергетичні промені з надгігантської еліптичної галактики Messier 87, найбільшої в сузір’ї Діви. Результати цієї роботи, які опубліковані в бібліотеці препринтів arXiv.org, допоможуть краще зрозуміти природу M87 і процеси, відповідальні за викиди VHE з цього джерела.

Центри радіогалактик випромінюють величезну кількість радіохвиль. Чорні діри випромінюють високоенергетичні струмені, видимі в радіохвилях, які прискорюють електрично заряджені частинки до високих швидкостей.

M87, також відома як Діва A, класифікується як гігантська радіогалактика Фанаро-Райлі I. Вона знаходиться на відстані 53,5 млн світлових років Від Землі, а її діаметр становить близько 980 000 світлових років. При цьому, динамічна маса M87 оцінюється приблизно в 15 трлн сонячних мас — це одна з наймасивніших галактик в місцевому скупченні. Одна з найбільш помітних особливостей M87 – її високоенергетичні джети зі складною структурою.

Викид газового струменя з активного ядра радіогалактики М87. Фото: космічний телескоп “Хаббл”.

Група вчених з Національного інституту астрофізики, оптики та електроніки в Пуеблі, Мексика проаналізувала дані про галактику, використовуючи Черенківську обсерваторію. Її спеціалізація-вивчення гамма-випромінювання і космічних променів, вона знаходиться на схилах вулкана Сьєрра-Негра в мексиканському штаті Пуебла на висоті 4100 метрів.

Щоб пояснити VHE-випромінювання M87, вчені досліджували широкосмуговий спектральний розподіл енергії цієї галактики за допомогою лепто-адронної моделі. Результати показують, що лепто-адронна модель здатна пояснити нерухоме випромінювання Vhe від M87, яке раніше виявляла Черенковська обсерваторія. Модель може пояснити “безхозні” спалахи цієї галактики, які реєструються тільки в діапазонах VHE. Вчені вважають, що вони викликані змінами в розподілі енергії протонів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button