Всесвіт

НАСА відправить на Марс установку з виробництва кисню

Вчені Массачусетського технологічного інституту працюють над проектом устаткування, яке дозволить перетворювати вуглекислий газ в кисень. НАСА вже запланувало його використання на Марсі. Про кисневу установці повідомляється в матеріалах 46-ій Конференції з місячним і планетних наук.

1-05-03-2015-600-400 (2)

Перетворення вуглекислого газу в кисень на установці The Mars Oxygen ISRU Experiment (MOXIE) відбуватиметься в два етапи. На першому накопичується і стискається вуглекислий газ. На другому за допомогою електролізу відбувається його перетворення в чадний газ і атомарний кисень, який і утворює молекулярний кисень. Установку планується відправити до Червоної планети разом з новим ровером НАСА до 2020 року.

Марсіанська планета на 96 відсотків складається з вуглекислого газу і тільки на 0,2 відсотка – з кисню. Атмосфера Землі, для порівняння, складається на 21 відсотків з кисню. Очікується, що установка забезпечить паливом і киснем майбутні місії на Червону планету. Як оголосило НАСА в кінці серпня 2014 MOXIE, разом з іншими шістьма науковими інструментами, отримає місце на новому ровері.

[ads2] Вже зараз прототип установки здатний виробляти до 20 грамів кисню на годину і розрахований на роботу протягом 51 земних діб. У 2030-х роках фахівці збираються відправити на Марс велику установку, яка повинна буде виробляти до двох кілограмів кисню на годину.

Зрештою НАСА розраховує відправити на Червону планету порожню ракету разом з великою версією MOXIE. Установка накопичить достатньо кисню (приблизно за півтора року), а носій буде використаний для відправки астронавтів назад на Землю.

Як очікується, установка дозволить істотно заощадити гроші на кисні для палива ракет-носіїв, які в майбутньому вивезуть астронавтів з Марса. Так астронавт Джеффрі Хоффман повідомив виданню Business Insider, що для пуску ракети може знадобитися кілька десятків тонн кисню.

Читайте також: До 2018 року вчені планують посадити на Марсі город

Якщо припустити, що це 30 тонн, то для того, що їх відправити на поверхню Марса, необхідно від 300 до 450 тонн ракетного палива вже на поверхні Землі. Запуск кожної тонни оцінюється в 10 мільйонів доларів. Виходить, що 30 тонн земного кисню на Марсі обійдуться платникам податків в 3-4,5 мільярда доларів.

Всього НАСА оцінює вартість відправки астронавтів на Марс в 80-100 мільярдів доларів. Приватна нідерландська компанія MarsOne збирається це зробити за шість мільярдів доларів.

Конференція з місячних і планетних наук пройде з 16 по 20 березня 2015 в статистично відокремленій місцевості Зе-Вудлендс в 45 кілометрах на північ-захід від Х’юстона в Техасі. Окрім проекту MOXIE, на ній будуть представлені інші ініціативи з дослідження дальнього космосу.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments