Всесвіт

Астрономи знайшли на знімках «Хаббла» сліди тисячі нових астероїдів (фото)

Поєднання штучного інтелекту і праці добровольців дозволило астрономам ідентифікувати на архівних знімках телескопа «Хаббл» сліди 1701 астероїдів. Близько тисячі з них раніше не були відомі.

Фото: NASA, ESA та B. Sunnquist та J. Mack (STSCI)

Європейське космічне агентство повідомило про результати проєкту “Мисливець за астероїдами“. 11,4 тис. добровольців обробили 37 тис. знімків, отриманих різними камерами телескопа «Хаббл» з 2002 по 2021 роки. В результаті роботи добровольців на знімках вдалося знайти більше тисячі вигнутих ліній і смуг, які залишають астероїди.

Фахівці ЄКА використовували дані від добровольців для навчання ШІ, який завершив аналіз знімків. В результаті спільної роботи добровольців і нейромережі вчені виявили 1701 слід на 1316 зображеннях «Хаббла».

«Через орбіту і рух самого Хаббла смуги на зображеннях здаються викривленими, що ускладнює класифікацію слідів від астероїдів — або, точніше, ускладнює навчання комп’ютера автоматичного розпізнавання, — говорить Шандор Крук, керівник дослідження з Інституту позаземної фізики ім. Макса Планка. – Ось чому нам знадобилися добровольці для початкової класифікації, яку ми потім використовували для навчання алгоритму машинного навчання”.

Колаж із слідів різних астероїдів. Джерело: ESA / Hubble & NASA, S. Kruk( ESA / ESTEC), Hubble Asteroid Hunter citizen science team, M. Zamani(ESA / Hubble)

Дослідники відзначають, що приблизно третину спостережуваних слідів астероїдів можна співвіднести з відомими об’єктами, які фіксували раніше. Але 1031 слід належить до нових об’єктів, які, мабуть, досить малі, щоб бути поміченими при спостереженнях з Землі. Вчені вважають, що більшість з них буде розташована в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером.

Вчені вважають, що аналіз даних великої кількості маленьких об’єктів допоможе більше дізнатися про умови в ранній Сонячній системі, коли формувалися планети.

“Астероїди – це залишки формування нашої Сонячної системи, і ми можемо використовувати їх, щоб дізнатися більше про умови, в яких народжувалися планети», — додає Крук.

Розірваний слід астероїда на тлі галактики Волосся Вероніки. Розриви пов’язані з обертанням телескопа: астероїд продовжував рух в ті моменти, коли «Хаббл» був повернутий в інший бік. Зображення: Evans and K. Stapelfeldt (Jet Propulsion Laboratory) and NASA / ESA


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button