Всесвіт

Планетологи знайшли ознаки життя на супутнику Сатурна

Дослідники вважають, що підповерхневий океан Енцелада багатий розчиненим фосфором, важливим компонентом життя.

Планетологи з Південно-Західного дослідницького інституту США (SwRI) використовували комп’ютерне моделювання, щоб визначити склад океану, розташованого під поверхнею одного зі супутників Сатурна. Дослідження показало, що на Енцеладі повинні бути всі речовини, необхідні для формування життя.

Космічний зонд “Кассіні” з 2004 року протягом 13 років досліджували Сатурн і його супутники. Зокрема, він виявив підповерхневу рідку воду Енцелада. Апарат проаналізував зразки, коли шлейфи крижаних зерен і водяної пари вирвалися в космос з тріщин на крижаній поверхні цього супутника.

На основі зібраних даних дослідники провели термодинамічне та кінетичне моделювання, яке імітувало поведінку фосфору в умовах океану Енцелада. В результаті роботи вчені створили найдетальнішу на сьогодні геохімічну модель того, як мінерали морського дна розчиняються в океані Енцелада. Дослідження показало, що океан повинен бути насичений розчиненим фосфором.

Модель океану Енцелада показує, що океан повинен бути багатий ортофосфатами. Зображення: Christopher Glein, SwRI

Основна геохімія має елегантну простоту, яка робить присутність розчиненого фосфору неминучою, досягаючи рівнів, близьких або навіть вище, ніж у морській воді сучасної Землі. Для астробіології це означає, що ми можемо бути більш впевненими, ніж раніше, в тому, що океан Енцелада є живим, – говорить Крістофер Гляйн, керівник роботи з Південно-Західного дослідницького інституту

Планетологи відзначають, що фосфор у формі фосфатів життєво необхідний для всього живого на Землі. Він необхідний для створення ДНК і РНК, молекул – носіїв енергії (АТФ), клітинних мембран, кісток і зубів у людей і тварин і навіть морського мікробіому планктону. Підтвердження існування фосфору робить ймовірність розвитку життя на Енцеладі набагато вищою.

Дослідники вважають, що необхідно направити нову місію на супутник, який збере більше даних, щоб перевірити гіпотезу про наявність життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button