Всесвіт

Вчені NASA: Стародавня Венера могла бути заселена

Нові технології комп’ютерного моделювання навели вчених на думку про те, що планета Венера лише 700 мільйонів років тому могла бути живою. За космічними мірками, зазначають у NASA, це досить скромний проміжок часу.

За версією дослідників, існує ймовірність, що кілька сотень мільйонів років тому на поверхні Венери могла міститися рідка вода, яка з’явилася на ній 2-3 мільярди років тому. Сьогодні ж, стверджують вчені, Венера порівнянна з тим, як варто описувати пекло. Її щільна атмосфера складається майже з однієї вуглекислоти, а на поверхню постійно обрушуються зливи зі сірчаної кислоти. Більш того, середньодобова температура поверхні на планеті становить 462 градуси Цельсія. Іншими словами, сьогодні жодних шансів на наявність ознак життя на планеті не може бути.

Втім, завдяки детальним радіолокаційним картам, зробленим космічними зондами протягом останніх чотирьох десятків років, вчені встановили, що на Венері міг перебувати мілководний океан, а сама планета цілком могла мати принципово інші атмосферу і навколишнє середовище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button