Всесвіт

На Марсі водяться тварини, рослини й… привиди?

Періодично з’являється інформація про те, що на Марсі знайдені руїни якихось будівель, сліди людей і тварин, різноманітні артефакти… Як правило, ентузіасти примудряються “розглянути” їх на знімках, переданих на Землю апаратами. Ось перелік найбільш сенсаційних, але вельми сумнівних марсіанських “знахідок” останнього часу.

dc966b6d59ac30f72f7a2eedc9a1360b
25 липня 1976 року американська космічна станція Viking Orbiter 1 зробила знімок “зображення”, яке нагадувало жіноче обличчя. Фотографію неодноразово обробляли за комп’ютерною методикою. Дослідники Марк Карлотто, Вінсент ді Пієтро і Грегорі Моленаар прийшли до висновку, що ймовірність природного походження “малюнка” мізерно мала.

Однак 5 квітня 1998 року в Центр управління польотами надійшли фотографії тієї ділянки марсіанської поверхні, де нібито розташовувалося “обличчя”, зроблені на цей раз з борту міжпланетної космічної станції “Марс Глобал Сервейер” з висоти 440 кілометрів. І що ж? “Обличчя” зникло, замість нього камера зафіксувала лише скельний ландшафт… Таким чином, не залишилося ніяких доказів існування “марсіанського сфінкса” (таку назву дали гігантській “скульптурі”), крім колишніх знімків, отриманих з великої (1870 кілометрів) висоти… Втім прихильники гіпотези “обличчя на Марсі” вважають, що керівництво НАСА підмінило знімки, щоб, як завжди, уникнути розголосу, або статуя “сфінкса” була кимось або чимось знищена, а то і прихована від цікавих очей самими марсіанами.

Гігантський смайлик

Він був “виявлений” в тому ж 1976 році тим же “Вікінгом”. У 1999 році були отримані більш чіткі кадри. Виявилося, це всього лише кратер радіусом 230 кілометрів. Пізніше знахідка була використана при створенні знаменитого коміксу “Хранителі”.

Снігова людина

У 2008 році марсохід Spirit зробив знімок, на якому присутня пляма, схожа на силует якогось створіння, що крокує по пустелі. Його відразу ж прозвали “марсіанським єті”.

Інопланетний храм

У тому ж році інший марсохід, Opportunity, зафіксував зображення шаруватої породи, яка нагадувала рукотворну будову. Уфологи припустили, що це не що інше, як вхід в зруйнований храм. Поблизу також виднілося щось на зразок обрисів космічного корабля, зануреного в пісок…

Марсіанські дерева

У 2011 році космічна станція Reconnassance Orbiter сфотографувала об’єкти, схожі, на думку тих, хто вірить у життя на Червоній планеті, на дерева… Правда скептики заявили, що якби це були дерева, то вони б росли паралельно марсіанській поверхні. Ні, вважають вони, це просто сліди на піску, залишені в результаті випаровування замороженого діоксиду вуглецю.

Світловий спалах

Цей знімок був зроблений Curiosity в квітні 2014 року. Однак експерт НАСА Даг Еллісон не підтвердив версію уфологів про те, що інопланетяни влаштовують на Марсі спалахи… Він вважає, що це був “удар” по планеті космічного променя, який представляє собою потік заряджених частинок.

Марсіанський жук

Наприкінці травня того ж року прихильники теорії “життя на Марсі” звернули увагу на темний об’єкт, що завис у повітрі над поверхнею планети. Спочатку його прийняли за НЛО і почали розвивати гіпотезу про польоти над Марсом інопланетних літальних апаратів… Але пізніше “авторитетні дослідники”, ретельно проаналізувавши зображення, заявили, що в об’єктив камери марсохода потрапив… жук! За словами експертів, марсіанська комаха яка нагадувала земну цикаду, володіла темним тільцем і прозорими крильцями… НАСА тут же звинуватили у “приховуванні” факту існування “марсіанських жуків”, адже тоді довелося б визнати, що на планеті все-таки існують певні форми життя, і туди напевно кинулися б “конкуренти” з інших країн!

Загадкова куля

У вересні того ж 2014 року на одному з фото марсохода Curiosity виявилося зображення кулястого об’єкта начебто ідеальної форми. Уфологи поквапилися оголосити його “марсіанським артефактом”. Однак фахівці НАСА миттєво вказали на те, що діаметр об’єкта становить близько одного сантиметра, а значить, це, найімовірніше, продукт природного геологічного процесу під назвою конкреція, коли навколо твердого кам’яного “ядра” утворюється щось на кшталт снігової грудки, а зовсім не штучний виріб, виготовлений руками мешканців Червоної планети…

Жінка-привид

7 серпня минулого року на офіційному сайті НАСА був опублікований черговий знімок, зроблений Curiosity. Уфологи розглянули на ньому силует, що нагадував жіночу фігуру, яка стоїть на камені. “Силует виглядає настільки правдоподібно, що для когось це може бути втіленням бажання знайти позаземне життя”, — зазначив портал www. mashable.com.

Зображення пеніса

Не поспішайте уявляти собі марсіан, які діловито малюють на піску фалічні символи. Те, що так нагадує дітородний орган, — насправді всього лише слід від блукаючого по Марсу Curiosity…


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button