Всесвіт

Експерти сумніваються, що США відвідають Марс до 2030 року

США пообіцяли відправити перших людей на Марс до 2030-х років, але експерти в галузі космосу висловили сумнів у досяжності цієї мети. Погане планування та нестача коштів призводять до постійних затримок. Президент США Дональд Трамп також поставив завдання відправити американців на Місяць — знову, вперше з місій «Аполлон» 60-х і 70-х років — щоб випробувати технології і кораблі, які понесуть людей на Марс.

Однак це рішення — повернутися на Місяць — може затримати весь процес, тому що попередній президент Барак Обама ставив завдання летіти на Марс.

З щорічним бюджетом в 18 мільярдів доларів NASA необхідно додаткові 3 мільярди на рік, щоб реалізувати політ на Марс. При цьому космічне агентство недоотримує кошти.

Національна академія наук розрахувала, що якщо бюджет NASA буде рухатися як заплановано, «варто забути про сценарії досягнення Марса до 2030-х років. Хіба що до 2050-му».

Очевидно, так довго чекати ніхто не буде і не хоче.

Кріс Карберрі, виконавчий директор Explore Mars, вважає, що міжнародні та приватні партнери могли б допомогти США дістатися до Марса. Проте вони побоюються, що національний курс може змінитися. При цьому експерти намітили дюжину технологій, які потрібно починати розробляти вже зараз, якщо США хочуть висадити людей на Марс в 2030-м.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button