Головна / Наука / Лікарі розповіли про небезпеку використання харчових контейнерів

Лікарі розповіли про небезпеку використання харчових контейнерів

Американські лікарі розповіли про небезпеку використання харчових контейнерів. Подібні тари можуть надавати руйнівний вплив на здоров’я людей, особливо якщо в них регулярно розігрівати їжу в мікрохвильовій печі.

Харчові контейнери, зроблені з пластику, вкрай небезпечні для людини з-за свого складу. У ньому містяться речовини, звані бісфенолами. Вони діють на організм людини, як і естрогени, і здатні призвести до порушень статевого дозрівання, зниження фертильності, а також сприяють процесу накопичення жирових відкладень. В ЄС заборонено використовувати ці речовини для виробництва всіх харчових тар, а ось в США заборона стосується тільки дитячих пляшечок і сосок.

Про шкоду пластику знають всі, проте є і більш «нешкідливі» на перший погляд компоненти, які насправді небезпечні для здоров’я людей. Мова про харчові контейнери з жаростійкого паперу і картону. У них дуже часто міститься перфторалкіл, здатний при попаданні в організм знижувати рівень фертильності, а також провокувати проблеми з м’язами, скелетом і навіть мозком.

Лікарі радять обмежувати доступ дітей до іграшок, що містить в своєму складі фталати. Вони провокують цілий ряд серцево-судинних захворювань, а в деяких випадках навіть здатні перешкоджати розвитку чоловічих статевих органів. На завершення фахівці порадили людям розігрівати їжу в мікрохвильових печах на тарілках.