Наука

Лікарі розповіли про небезпеку використання харчових контейнерів

Американські лікарі розповіли про небезпеку використання харчових контейнерів. Подібні тари можуть надавати руйнівний вплив на здоров’я людей, особливо якщо в них регулярно розігрівати їжу в мікрохвильовій печі.

Харчові контейнери, зроблені з пластику, вкрай небезпечні для людини з-за свого складу. У ньому містяться речовини, звані бісфенолами. Вони діють на організм людини, як і естрогени, і здатні призвести до порушень статевого дозрівання, зниження фертильності, а також сприяють процесу накопичення жирових відкладень. В ЄС заборонено використовувати ці речовини для виробництва всіх харчових тар, а ось в США заборона стосується тільки дитячих пляшечок і сосок.

Про шкоду пластику знають всі, проте є і більш «нешкідливі» на перший погляд компоненти, які насправді небезпечні для здоров’я людей. Мова про харчові контейнери з жаростійкого паперу і картону. У них дуже часто міститься перфторалкіл, здатний при попаданні в організм знижувати рівень фертильності, а також провокувати проблеми з м’язами, скелетом і навіть мозком.

Лікарі радять обмежувати доступ дітей до іграшок, що містить в своєму складі фталати. Вони провокують цілий ряд серцево-судинних захворювань, а в деяких випадках навіть здатні перешкоджати розвитку чоловічих статевих органів. На завершення фахівці порадили людям розігрівати їжу в мікрохвильових печах на тарілках.

Кнопка «Наверх»