Земля

Австралійський криголам показав підводну гору висотою 2 500 метрів (фото)

Вершина підводної гори була вперше нанесена на карту. Вчені використовували дані австралійського криголамного дослідницького судна RSV Nuyina.

Підводну гору висотою 2 500 м, шириною 2 900 м і довжиною 4 500 м виявили з супутників в регіоні, який називають «Шалені п’ятдесяті». Це 50-а паралель південної широти – уявна лінія, що проходить по поверхні Південної півкулі Землі. Відстань до екватора-5538 км, до Південного полюса — 4460 км. Тепер, за допомогою австралійського криголамного дослідницького судна RSV nuyina її і картували.

Дані суднового багатопроменевого ехолота використовувалися для створення карти підводної гори. Надано: Піт Хармсен / AAD.

Підводні гори зазвичай утворюються з вимерлих вулканів і можуть бути біологічними гарячими точками. Їх середовище приваблює планктон, корали, риб і морських ссавців.  Щоб картувати такий масштабний об’єкт, дослідники використовували ехолот. Це вимірювальний прилад, який використовує звукові імпульси, щоб досліджувати структури і рельєф дна, а також виявляти підводні об’єкти.

Підводна гора, ідентифікована супутниками і частково нанесена на карту RSV Nuyina. Надано: Піт Хармсен / AAD.

Коли звук потрапляє в об’єкт або на морське дно, він відбивається назад до корабля, дозволяючи вченим побудувати картину морського дна. Під час картування судно RSV Nuyina рухалося зі швидкістю 8 вузлів (14 км/год). Дослідники неофіційно назвали цю глибоководну височину “підводна гора Рідгі-Дідж”», але це неофіційно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button