Авто

Автобус-тунель вийшов на випробування в Китаї

У провінції Хебей (північ Китаю) почалося тестування «громадського транспорту майбутнього» – автобуса Transit Elevated Bus (ТЕВ-1).

ТЕВ-1 – революційне рішення для громадського транспорту. Його довжина становить 22 метри, ширина – майже 8 метрів, висота – 5 метрів. У такому вигляді його місткість – до тисячі пасажирів. Але конструктори запевняють, що довжина ТЕВ-1 може бути без проблем збільшена до 32 метрів, і тоді зможе перевозити за раз 1400 пасажирів. Швидкість руху – до 60 кілометрів на годину.

ТЕВ-1 пересувається, як трамвай по спеціальних рейках, які можна встановити прямо на проїжджій частині автодороги без якого-небудь збитку для дорожнього руху (рейки заховані під дорожнім покриттям, а ширина щілини, в яку стають колеса нового транспортного засобу, набагато ширші від шин автомобілів).

ТЕВ-1 – екологічний транспорт, що працює на електриці (а це величезний плюс для багатьох китайських міст, які задихаються від смогу).

Але головна родзинка ТЕВ-1 – зовсім не гігантські розміри, а його конструкція за типом портового крана. Днище автобуса знаходиться на висоті більше 2 метрів, що дає можливість їдучим автомобілям безперешкодно проїжджати під ним, причому відразу по двох смугах дороги. ТЕВ-1 як ніби ширяє над дорогою і машинами.

Для входу та виходу пасажирів передбачені висуваючі трапи на кшталт тих, що використовують в аеропортах для посадки у великі літаки.

Слід зазначити, що презентація ТЕВ-1 відбулася менше 3 місяців тому – на 19-й виставці China Beijing International High-Tech Expo, що пройшла в Пекіні в травні цього року. Творці нового виду громадського транспорту вважають, що ТЕВ-1 зменшить кількість заторів на автошляхах на 35%.

Коли ТЕВ-1 увійде в експлуатацію, поки невідомо. Але в багатьох країнах світу (зокрема, у Франції, Бразилії, Індії, Індонезії) до «автобуса-тунелю» вже проявили великий інтерес.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button