Авто

Світові продажі електромобілів в 2021 році більш ніж подвоїлися

Вивчивши ситуацію на світовому ринку електромобілів, фахівці аналітичної компанії Canalys прийшли до висновку, що в 2021 році в усьому світі було продано 6,5 млн електромобілів, що на 109% більше, ніж в 2020 році, повідомляють elektrovesti.net.

Аналітики враховували повністю акумуляторні електромобілі і машини з гібридними силовими установками, що підключаються до електромережі. Примітно, що весь світовий автомобільний ринок в 2021 році виріс всього на 4%. Продажі електромобілів в 2021 році склали 9% всіх продажів легкових автомобілів.

На думку експертів, попит залишався високим, і могло б бути продано набагато більше електромобілів, але завадила хронічна нестача компонентів.

На материковий Китай і країни Європи довелося 85% всіх продажів електромобілів у світі. У Китаї було продано 3,2 млн штук, що становить 15% всіх нових автомобілів, проданих за рік в цій країні. У Європі було продано 2,3 млн електромобілів, що становить 19% продажів нових автомобілів.

Для порівняння: у США частка електромобілів склала всього 4% нових автомобілів, проданих в 2021 році. За рік тут було продано близько 535 000 електромобілів.

Половина всіх електромобілів, проданих у світі, була продана покупцям на материковому Китаї, а найпопулярнішою моделлю тут залишається Wuling HongGuang Mini EV. Разом з тим на світовому ринку електромобілів лідирує Tesla з часткою 14%. Volkswagen Group займає друге місце, з часткою ринку 12%. Детальніше розподіл ринку показано на ілюстрації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button